Thule koda
Taust ja vajadus
2015. aastal puudusid Kuressaares korralik kino, konverentsikeskus ning tänapäevase digilahendusega koguperemuuseum, et pakkuda Saaremaa külastajatele, aga ka kohalikule põnevat ajaveetmist. Vajadus oli aru saada, kes on võimalikud sihtrühmad ja mida neile pakkuda.
Ülesanne:
Arusaam sihtrühmadest ja neile vajalikest teenustest
Aeg:
sügis 2015
Tellija:
Hõbekeskus OÜ
Tegija:
Mari Arnover
Luua teenuste kontseptsioon, mis töötaks ja oleks kasumlik igal aastaajal 24/7.
Kvalitaatiivuuringus osalesid erinevad osapooled – kohalikud teenusepakkujad, muusikaürituste ja konverentside korraldajad, iduettevõtted, kes korraldavad rahvusvahelistele tiimidele motivatsiooniüritusi, ja kodanikud, kes elavad Saaremaal või külastavad suvisel ajal perega Saaremaad. 360 kraadi vaade andis selge ülevaate erinevatest vajadustest, kitsaskohtadest, võimalustest. Valmis teenuste kontseptsioon, mis võttis kõike seda arvesse.
Väljavõtted intervjuudest
„Rahvusvaheliseks tiimiürituseks on teatud põhimõtted mida järgime: 1) oluline, et saaks mugavustoonist välja - elamuse. 2) Kohalesaamine ei tohiks olla kallim ega kauem kesta kui Londoni minek. 3) Hotell peab olema korralik, puhas, väike, privaatse pesemisega. 4) Hotelli söök peab olema lihtne, aga hea. Söökla on nõme. 5) Õhtune väliseiklus - nt Nivaga metsas, koos kokkamine, orienteerumine jms. Saaremaal võiks olla ööbimine palkmajas, õhtul saun, loomad, action.“
„Meie valdkonnas on logistika nr 1, seega tuleks lennuliiklus nii mugavaks ja charter-lende arvestavaks teha kui võimalik. Väljakutse on tuua sõlmpunktidele lähemale. Oleme ise korraldanud Pädastes nii, et viinud inimesed helikopteriga kohale. Saaremaal töötaks kahepäevane konverents ning pakkuda tasuks paralleelprogrammi peredele, kes samuti kaasa tulevad.“
„Saaremaa koolinoored ei tea, mida nad tahavad. Ja tüdinevad kiiresti. Hetkel on mõõn - ei ole midagi, mis noortel silmad särama paneks. Kuna meri on vahel, siis jõuavad trendid saarele väikse viivitusega. On olnud ekstreemspordilaine (rulad, rattad), siis tuli rahvatants, mis kestab siiani. Uue trendina omandavad täiskasvanud hobi korras nüüd ametikoolis lisaeriala, nt kondiiter, keraamik – iseenda jaoks väärtuse loomine. Puudub käsitööring ja võiks olla rohkem sõpruskondadega kokkamisüritusi.“
„Saarel on samad probleemid nagu mandril, aga oled ise palju rahulikum ja säilitad külma närvi. Hindan seda tunnet väga ning hea on tagasi kodus olla – saan töötada kaugtööna. Palju noori on läinud Tallinnasse, mandrile tööle ja käiksid tihedamini ka kodus, kui oleks mugav siin ka töötada (pikendatud nädalavahetus, nädal). Nii mõnelgi suurfirmal on siin kontor olemas, aga puudb co-working space. Hetkel käiakse kohvikutes ja raamatukogus.“
Kaardistus oli põhjalik ülevaade eri osapoolte vajadustest, harjumustest ja trendidest. Alates sellest kus peaks saalis pistikud, laadimispunktid jms olema kuni selleni kuhu liigub meelelahutusturg tervikuna.
Töö käigus muutus kontseptsioon oluliselt, kuna turule lisandus konkurente ning toetuste saamisel esines vastulööke.
Lõplik tulem: http://thulekoda.ee/